Termín: 24. 1.-31. 1. 2015

Lokalita: Puy St. Vincent (Francúzsko)

Cena: od 11 199 Kč

Prečo práve Puy? Je to jednoduchý, počuli ste niekedy o tomto stredisku? Nie? A to je o čo tu kráča. Puy je zatiaľ neobjavený raj všetkých freeriderov. Malé stredisko s obrovským potenciálom. Spústy ľahko dostupných zjazdov, ako po pláňach, tak v páse lesa - a všetkých obtiažností.
Pod pojmom freeridové lyžovanie sa dá predstaviť všeličo - od extrémnych zjazdov, cez objavovanie nedostupných, ale o to krajších zjazdov, po pohodové zjazdy s nutnou dávkou odpočinku pri kafíčka.
Rovnako tak k freeridu pristupujú aj naši Guidi, ktorí vás povedú. Camp bude rozdelený do troch skupín s príznačnými názvami: Lazo-plážami camp, Fifty-Fifty camp a Hike to Ride camp.

Puy St. Vincent camp upoutavka from freerideguides.cz on Vimeo .


Lazo-Plazy camp

Tento camp je hlavne pre pohodárov, ktorí majú radi klídek a nechcú sa vo voľnom teréne báť. Nenáročné zjazdy v areáli strediska vystrieda občasný krátky výšľap po hrebeni za prašanom. Veľa času sa bude venovať lavínové problematike, hlavne učenie vyhľadávanie s PIPAKu. Celý camp bude koncipovaný tak, aby sa človek naučil základy pohybu vo voľnom teréne a pritom si užil nenáročné zjazdy. Hlavný guide bude Káča Barešová, takže je mierené hlavne na dievčatká. Káča vám dodá odvahu to skúsiť, pretože len dievčatko vie, ako to dievčatká majú.

Fifty-Fifty camp

V tomto campe už máličko pridáme na otáčkach. Podľa podmienok budeme hľadať top zjazdy v areáli, alebo krátke výlety mimo areál. Hike nikdy nebude dlhší ako 30 minút. Naučíme sa základy bezpečného pohybu v skupine vo voľnom teréne. Ukážeme si miesta, ktorým je dobré sa vyhnúť a prečo, ale hlavne si dobre a bezpečne zajazdíme.

Hike to Ride camp

Tento camp je určený pre tých, ktorí už majú vo freeridu niečo málo najazdené a chceli by sa posunúť o trochu ďalej. Ako už názov napovedá, v tomto campe sa bude veľa chodiť a hľadať tie top zjazdy. Stredisko Puy je pre tento typ freeridu ako stvorené. Z najvyššieho bodu strediska sa dá dôjsť po hrebeni až do 3 200 m n. m. a zjazdiť bezpočet lajn do obrovského kotla, z ktorého sa potom po ceste budeme opäť vracať do strediska. Ukážeme si, ako sa orientovať v teréne, ako hľadať tie najlepšie zjazdy podľa orientácie svahov, teploty vzduchu a obdobie v sezóne. Naučíme sa, ako by mal človek bezpečne pristupovať k dlhým a orientačne náročným zjazdom, aby tento nádherný šport mohol robiť čo najdlhšie.

Všetky tri campy povedú skúsení freerideri, ktorí spolu jazdia už sedem sezón a dokonale sa poznajú. Vieme čo od seba navzájom očakávať a zhodujeme sa na tom, že hlavné je si to užiť! Každý po svojom, ale hlavne čo najlepšie.

Jo a len pripomínam, že budete mať možnosť testnout lyže Armada Skis, G3, Faction a Forest Skis. A ďalej lavínovú výbavu od Pieps.

Užívajte zimu ako sa dá a treba sa stretneme v Puy!
Head coach Ondřej Pekárek. Informácie a prihlášky na maile Milis @ freeride.cz !