Tento Superskipas "alpskej legendy" zatiaľ evidentne cielia na týždenné návštevníkov, pretože je ponúkaný len v 3 verziách - na 6 dní (340 EUR), na 7 dní (390 EUR) a na 8 dní (440 EUR). Je ponúkaný iba ako "dospelácky" a nemá žiadne varianty pre deti, juniorov, dôchodca alebo rodiny.

Je otázkou, nakoľko tento bude pre lyžiarov vôbec zaujímavý, pretože už dnes sú všetky 3 areály tak rozsiahle, že na prejdenie všetkých jej zákutia bez problémov padne celá týždenné dovolenka a v prípade Troch údolí nestačí ani tá. Navštíviť susedné areály tak znamená oi. Aj cestu autom 45-90 minút v prípade ubytovania priamo v srdci niektorého z areálov. A aspoň doteraz platilo, že pri zakúpení týždenného celoplošného skipasu v niektorom zo zapojených stredísk bola možnosť lyžovať na neho po jednom dni aj vo zvyšných dvoch.

Skipas môže dávať zmysel pri ubytovaní v údolí po trase Champagny en Vanoise - Moutiers - Bourg St. Maurice, avšak s nutnou a nudnú podmienkou každodenného dochádzania do zvoleného rezortu, čo by však v prípade dvojkombinácií Tri údolia - Paradiski alebo Paradiski - Espace Killy nemuselo byť až tak náročné, lebo teoretickej minimálnej vzdialenosti medzi nimi sú pri ubytovaní na ich úplných okrajoch vcelku akceptovateľné (10-25km), čo však už neplatí vo vzťahu Tri údolí - Espace Killy.

Otázkou je tiež cena, lebo tá aj s ohľadom na už zmienené obmedzenia zhruba zodpovedá prakticky akejkoľvek kombinácii denných alebo niekoľkodňových skipasov všetkých zapojených stredísk a neprináša žiadnu finančnú výhodu, resp. pri kombinácii lokálnych, nie celoplošných skipasov, možno tieto zaobstarať aj o niečo málo lacnejšie. Teda výhoda môže byť vnímaná iba ako pohodlie a časová úspora, kedy takým nadšeným lyžiarskym cestovateľom odpadne nutnosť si každý deň kupovať a vracať skipas v inom stredisku.

Alebo že by sa jednalo o predzvesť nového trendu extrémnej lyžiarskej turistiky po vzore tej tradičnej v štýle "Európou za 7 dní" obľúbené predovšetkým u ázijských návštevníkov?

Viac informácií nájdete na stránkach The Alpine Legends!