"K rýchlemu a ľahkému pohybu na horách je potreba ľahké, minimalistické lyže, ktoré sú však dostatočne stabilné a univerzálny," hovorí Axel Phelipon, vývojár zo Salomonu. "Lyží S-LAB Minim sme vyrobili tak, aby spĺňala závodné dĺžku 160 cm. Zároveň sme u nej skombinovali dlhší polomer a vylepšený sidecut so stredovou šírkou 68,5 mm, čím sme vytvorili lyžu, ktorá pri zjazde perfektne drží aj na strmých svahoch, zároveň je ale aj ľahká pri výstupe. "

Jornet, jeden z najlepších horských športovcov na svete, sa od začiatku plne podieľal na vývoji lyže S-LAB Minim. "Pracovať sa Salomonom a Axelom na vývoji S-LAB Minim bola skvelá skúsenosť," hovorí Jornet. "So Salomonom je možné podieľať sa na vývoji od úplného začiatku a dávať spätnú väzbu o tom, čo u lyže potrebujem, aby mi pomohla dosiahnuť mojich cieľov. "S-LAB Minim váži len 720 gramov. Jadro je z dreva Karuba, špičky vypĺňa odľahčený materiál Koroyd, konštrukcia CFX Superfiber pozostáva z karbónu a ľanových vláken. Lyže S-LAB Minim tak ponúka mimoriadnu stabilitu a výkon v kombinácii s minimálnou hmotnosťou. Špeciálne spevnená časť okolo viazania potom prispieva k lepšiemu prenosu energie a uľahčuje hranenia, čo dovoľuje rýchly a neobmedzený pohyb v horách a dostatočnú odolnosť lyže.

Limitovaná séria 100 párov bude vyrobená exkluzívne v Salomon Annecy Design Center (ADC) vo Francúzsku.

Záujemcovia môžu lyže zakúpiť na http://minim.salomon.com/.

Každý majiteľ týchto lyží bude pozvaný do ADC na exkluzívnej akciu usporiadanú pri príležitosti ich uvedenia na trh a bude mať aj príležitosť nechať si lyže podpísať Jörn.