Spodná bielizeň je v priamom kontakte s pokožkou, vďaka tomu môže ihneď pri výkone odvádzať vlhkosť od tela a dodáva telu potrebný tepelný komfort a pocit sucha aj v extrémnych podmienkach. Nežiaduce ochladenie má za následok nepríjemné pocity, horšiu výkonnosť a prípadné zranenia. Staviť môžete na kvalitu talianskej značky MICO, ktorá sa výrobou funkčného prádla zaoberá už vyše 40 rokov a na domácom trhu si drží pozíciu lídra vo svojom odbore. Certifikované materiály MICO účinne odrážajú nepriaznivé vonkajšie vplyvy a zároveň pracujú s prírodnými procesmi tela, ktoré vznikajú počas telesnej aktivity. Kvalít produktov MICO využívajú už niekoľko rokov lyžiarske zväzy po celej Európe.

MICO M1 Alberto Tomba

Pánska aj dámska rada M1 Alberto Tomba bola vytvorená v spolupráci so špičkovými športovcami a je tvorená z trička, nohavíc a ponožiek. Jej ambasádorom je legenda alpských disciplín Alberto Tomba, ktorý sa aktívne podieľal na jej vývoji. Spoločne s laboratóriom R & D si Mico Šport vybralo pre výrobu materiál Dryarn, najľahší mikrovlákno na svete, výnimočný materiál, z ktorého sa vyrába tie najlepšie a najvýkonnejšie produkty. Priedušnosť, termoregulácie a antibakteriálne vlastnosti materiálu Dryarn sú práve tým zásadným rozdielom, ktorý dodáva pri jeho nosení ten správny pocit pohodlia. Komplet je vyrobený tak v pánskom, tak aj v dámskom prevedení.


Kvalitné ponožky sú základ

Veľmi dôležitú súčasťou kvalitného funkčného prádla sú samozrejme ponožky, ktoré boli v tomto prípade taktiež vyvinuté v spolupráci s tímom okolo A. Tombu. Sú vyrobené z Thermolite a lycry vlákien, technológia Micotex zaisťuje, že oblasť členka, prstov a Achillovej päty je prepracovaná tak, aby pomáhala zvýšiť výkon aj v tých najvyťaženejších polohách. Zároveň výborne sajú pot a udržujú nohu v suchu. Model je určený ako pre dámy, tak pre pánov.

www.micosport.cz