"Ideálná varianta je, keď si ľudia servis urobia hneď na konci zimnej sezóny. Ale popravde, kto z nás to niekedy urobil? Je bežné, že veci nechávame na poslednú chvíľu. Tá ale práve nastala, je čas zájsť do servisu, než prvýkrát na hory vyrazíme, "má jasno Michal Folkman, skúsený lyžiar z obchodného reťazca Intersport.


Ten upozorňuje predovšetkým na to, aby ľudia chodili do autorizovaných servisov. "Tie vám vystaví potvrdenie pre poisťovňu, to je základ k tomu, aby ste sa vyhli ďalším nepríjemnostiam pri poškodení lyží." Intersport ponúka kvalitný servis lyží i snowboardov vo väčšine svojich predajní. "Stačí náčinie priniesť, naši pracovníci všetko zariadi, namontujú a nastaví viazanie, vyčistí a kvalitne navoskujeme sklznice a nabrúsia hrany," vymenúva hlavné úkony servisu Folkman.


Za bežnú opravu v ski servise zaplatíte do 250 € a máte istotu kvalitného stavu vášho vybavenia. V prípade väčších škôd sa musia lyže prebrúsiť a odstrániť poškodená časť. Často dochádza ku korózii kovových častí. Tá vzniká pri zvýšenej vlhkosti. Preto je základom mať lyže a všetko vybavenie v suchu. Veľký servis stojí okolo 14 EUR. Za nastavenie zaplatíte okolo 3 EUR.


Prečo kupovať lyže? Česi si je stále viac lyže požičiavajú

Na zvyšujúci sa trend požičiavanie lyží a snowboardov zareagoval aj Intersport, ktorý okrem tradičných predajní so zimným servisom ponúka vo svojej sieti tiež dve požičovne, tzv. Renty. "Jeden sa nachádza na Lipne, druhý v Peci pod Sněžkou. V oboch sa neustále snažíme prinášať novinky a zvyšovať kvalitu služieb. Tak napríklad teraz si tam môžete požičať jednu z veľkých noviniek, splitboard, ktorý je snowboardovú variantou skialpových lyží, "upozorňuje Folkman.


Na hory už dnes môžete vyraziť v podstate len s peňaženkou, všetko ostatné zariadite v týchto renty, ktoré sa nachádzajú v každom väčšom lyžiarskom stredisku. "V tých od Intersport si zapožičiate všetko od snežníc cez palice na nordic walking po freestylové lyže," vymenúva Folkman a záver zdôrazňuje: "Aj keď sa sami cítite skvele, nepodceňte formu vašich lyží alebo snowboardov."