Obe strediská tvoria lyžiarske srdce oblasti Pyhrn Priel na juhu Horného Rakúska. Vďaka pyhrnské diaľnici A9 je oblasť z Česka veľmi ľahko dostupná. Hinterstoder sa vypína až do nadmorskej výšky 2 000 m, čo mu zaisťuje dostatočnú snehovú pokrývku, ktoré môžu vypomôcť aj snežná delá. Tunajších 40 km zjazdoviek má čo ponúknuť všetkým typom lyžiarov od začiatočníkov až po najzdatnejší. Wurzeralm ponúka 22 km spíš menej náročných zjazdoviek s krásnymi výhľadmi, ktoré sú z údolia ľahko dostupné najrýchlejší pozemnou lanovkou na svete. Prehľadnosť stredísk ocenia rodiny s deťmi, ktoré tu nájdu všetko, načo si spomenú. Oblasť poteší zimných športovcov modernými lanovkami, pestrou paletou zjazdoviek, vynikajúce infraštruktúrou aj nádhernými výhľadmi na horské panorámy. A samozrejme mnohými atrakciami a špeciálnymi cenami.

Deti do 10 rokov len za 3 eurá

Veľkou rodinnú atrakciou sú výhodné ceny skipasov. Dieťa až do 10 rokov (roč. 2007 a mladší) platí len 2 eurá za skipas Snehuliak (Schneemannkarte), ak si zároveň kúpi skipas aj jeho rodič.

Parky pre deti a freestylistov

V detských lyžiarskych parkoch Sunny Kids Park v Hinterstoder a na Wurzeralmu sa môžu deti zábavnou formou učiť svoje prvé oblúčiky. Útulné horské chaty pozývajú k odpočinku a slnenie a samozrejme ponúkajú miestne špeciality z domácich surovín. Hinterstoder, jediný hostiteľ Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Hornom Rakúsku, pritom zaujme aj športových lyžiarov vďaka čiernej závodnej zjazdovke Hannesa Trinkl. Freestylisté sa môžu vyblázniť v špičkovom snowparku. SnowTrail, hravá zážitková zjazdovka, potom poteší ako malé, tak veľké. Wurzeralm je oproti tomu skôr pokojnú oázou v romantickej prírode. Deti ocenia zážitkové zjazdovky s vlnami a zákrutami, závodné trať alebo úsek s meraním rýchlosti.

Túry v čarovnej kulise

A skrátka neprídu ani tí, ktorí si zimu radšej užívajú mimo zjazdovky. V oblasti Pyhrn Priel nájdu vynikajúce podmienky pre alternatívne zimné aktivity - pešie vychádzky, túry na snežniciach, skitouring, bežecké lyžovanie alebo romantický výlet na saniach s konským záprahom.

www.hiwu.at