Kolekcia Kästle sa vyznačujú predovšetkým precíznosťou a presnosťou výroby, ktorá stále prebieha kompletne v Rakúsku, a teda dokáže svojmu užívateľovi zaručiť tie najlepšie výrobné postupy pri každej konkrétnej lyže. Dodržiavanie tradície je to, na čo si rakúski výrobcovia potrpia, a u Kästle tomu nie je rozhodne inak.

História Kästle zasahuje hlboko do minulosti, počas rokov, kedy svetoví pretekári na lyžiach Kästle vyhrávali veľké svetové preteky sa formovali technológie, ktoré sú k výrobe využívané dodnes.

Technológia výroby lyží Kästle je postavená na tradičné, presné, ručnej výrobe z najkvalitnejších materiálov.

Chris Davenport, profesionálny freerider a víťaz mnohých prestížnych pretekov - "Keď zmiešate silné meno s dlhou históriou dokopy s vynikajúcim spracovaním a technológiami, tak výsledkom je víťaz na všetkých frontoch."

Jedinečná Sandwich konštrukcia

Sandwich konštrukcia je doposiaľ neprekonaná klasická konštrukcia lyže, kedy sa dodnes lisujú jednotlivé pláty ručne na seba, a eliminuje sa tak maximálna možná škála rôznych vád, ktoré vznikajú pri strojovej výrobe.

Stavba lyže je na pohľad celkom jednoduchá, ale je potreba mnohoročných skúseností na to, aby bola perfektne vytvorená. Tak ako sa to u lyže Kästle sluší a patrí. Celodrevené jadro je zložené z rôznych typov dreva, ďalej sú použité dva kovové plátky po celej dĺžke lyže, sklznice, hrany a vlepené bočnice.

Hollowtech

Hollowtech je kľúčovou technológiou, ktorú nájdete na všetkých lyžiach Kästle. Pri použití technológie Hollowtech získava každá lyže presnosť v prednej časti vďaka zníženiu hmotnosti materiálu na jej špičke. Ťažké a nepotrebné vrstvy sú vystrihnuté a nahradené iba plastovým plátom, čo znižuje vibrácie špičky až o 30%. Vďaka tomu je lyža rýchlejší a pri zníženie vibrácií činí lyže oveľa stabilnejšie a presnejšie v jej oblúku.

Technológia Hollowtech má tiež variant 2.0, pričom klasická verzia sa používa u lyží s bežným tvarom sklznice a prevažne na zjazdovke. Hollowtech 2.0 je používaná hlavne u lyží s väčšou kontaktnou plochou, u dlhších lyží a pre jazdu vo voľnom teréne či pre skialpové výlety.


www.kaestle-ski.com

www.kastle.cz