Ubytovanie vo Francúzsku
Veľkou nevýhodou lyžovanie vo Francúzsku je bohužiaľ ubytovanie. Nájdete tu 4 * hotely i moderné chalety, ale to sa potom nachádzate v inej cenovej relácii. Drvivá väčšina slovenských lyžiarov mieri do tunajších rezidencií, ktoré sú často veľmi skromne vybavené s nedostatkom priestoru pri plnom obsadení kapacít. Toto je daň za veľmi lacné zájazdy do Francúzska, ktorú nám ale tunajšie hory bohato vynahradí. Nespornou výhodou ubytovanie vo Francúzsku ale je, že býva prakticky priamo na zjazdovke, alebo v jej minimálny dochádzkové vzdialenosti, takže nestrávite žiadny zbytočný čas navyše cestovaním do strediska. A ak dopredu myslíte na pohodlie a priplatíte si za nižšiu obsadenosť apartmánu, máte ideálne riešenie dovolenky za stále veľmi dobrú cenu.

Doprava do Francúzska
Existuje niekoľko rôznych trás s ohľadom na miesto vášho bydliska a cieľovej destinácie. Využívané sú trasy cez Nemecko, ale za nás môžeme odporučiť pohodlnú cestu cez Rakúsko, Taliansko (Miláno, Turín) do Francúzska. Cesta autom môže trvať aj 50% toho čo cesta autobusom, však sa pekne predraží vzhľadom na vysoké ceny za mýto. Pohodlnejšie a bez starostí sa do Francúzska dopravíte autobusom. Náš prepravca poskytuje moderné autobusy s maximálnym vekom 5-tich rokov as WIFI pripojením po celú dobu cesty, takže vaša dovolenka začína už nástupom na palubu autobusu.

Lyžovanie vo Francúzsku - freeride

Lyžiarske strediská Francúzsko

Vymenovávať rezorty by bolo rovnako nekonečné ako vypiť vodu z kohútika na ex. My sme sa teda zamerali na päť stredísk, ktoré sú u slovenských lyžiarov veľmi populárny a sami ich máme dokonale prejdenej.

Vars / Risoul
Historicky jedno z najobľúbenejších stredísk našich klientov. Vynikajúci pomer cena výkon. Týždenný lyžovanie so skipasom a ubytovaním tu v niektorých termínoch vyjde skoro rovnako ako týždenný permanentku v Rakúsku. Tešiť sa môžete na 185 km zjazdových tratí, 5 snowparkov, parádny freeride terény a ďalšie zábavu na svahu aj mimo neho. Ubytovanie ponúkame väčšinou v dedine Vars, kde sa nachádza aj väčšie a modernejšie časť Skiresort. Ubytovanie je navyše vždy maximálne do 200 m od lanoviek.

Tignes / Val d'Isere
Podľa mnohých názorov lyžiarskych odborníkov ide jedno z najkrajších zimných stredísk na svete. Spoločne s vedľajšou oblasťou Val d'Isere tvorí mamutie kolos Espace Killy s 300 km zjazdových tratí. V Tignes navyše nájdete parádne snowpark (hosťuje Euro XGames), freeride terény, mnoho krčmičiek i barov, po lyžovaní príde zaiste vhod bazén či wellness. Ubytovanie ponúkame spravidla v dedinke Val Claret (2100 m nm) v tesnej blízkosti zjazdoviek.

Les 2 Alpes
Obľúbené stredisko hlavne medzi mladými ľuďmi - nájdete tu jeden z najlepších snowparkov na svete, cez 240 km zjazdoviek, lyžovanie na ľadovci a bohatý nočný život. Príjemnou novinkou pre začiatočníkov je modrá zjazdovka vedúca z ľadovca až do centra dedinky, takže si jazdu z ľadovca užijú aj deti a lyžiari začiatočníci. V rámci 6 denného skipasu máte tiež možnosť zdarma navštíviť verejný bazén alebo klzisko. A ak si chcete dopriať trochu komfortu, máme na výber aj 4 * rezidencie s veľmi priestrannými apartmánmi.

Serre Chevalier
Jedno z bližších stredísk Francúzska rozprestierajúce sa nad mestečkom Briancon. Ponúka až 250 km tratí pre lyžovanie a snowboarding, tradične kvalitné snowpark aj bezpočet freeride terénov. Stredisko je tvorené štyrmi lyžiarskymi oblasťami a celkom trinástich dedinkami. Oblasť sa pýši 300 slnečnými dňami za rok, čo zaručuje parádne zimné opalovačka. Mestečko Brinacon je veľmi atraktívny historickou lokalitou s pamiatkami zapísanými na zozname UNESCO.

Puy Saint Vincent
Menšie francúzsky rezort sa 75 km zjazdových tratí určený hlavne pre rodiny s deťmi (držiteľ ocenenia "Family Plus") a mladé pařmenů. Obrovský party stan na svahu pre 1000 ľudí zaručuje kvalitné večernú zábavu. Lovci kilometrov zjazdoviek môžu navštíviť neďaleké obrie stredisko Serre Chevalier. Extrémne lacné stredisko má obrovskú obľubu medzi lyžiarmi všetkého druhu, pretože za skipas a ubytovanie zaplatíte menej ako u nás.

Lyžovanie vo Francúzsku vďaka cenovej politike získava späť na svoje obľube. Presvedčte sa o tom sami a navštívte nás pre viac informácií.

www.puxtravel.cz