Určite to poznáte. Celodenné lyžovanie dáva zabrať aj ostrieľaným športovým lyžiarom. Nohy sú otlačené, boľavé a pôžitok z lyžovania tiahnu bohužiaľ dole. Ako sa týmto bolestiam vyvarovať a maximálne si užiť jazdu na svahu? Výrobcovia sa snažia tento problém už niekoľko rokov vyriešiť a my vám chceme predstaviť toho, ktorému sa to podľa nás podarilo zatiaľ najlepšie - rakúskeho výrobcu lyžiarskych topánok na mieru Strolz.

Všetko ostatné je kompromis - už od roku 1921

História značky Strolz siaha až do roku 1921, kedy rakúsky obuvník založil tradičnej rodinnú manufaktúru v Arlberg v tesnej blízkosti najluxusnejších lyžiarskych stredísk Rakúska - Lech, Zürs a St. Anton. Firmu neskôr viedol jeho syn, ktorý bol nielen rakúskym reprezentantom, ale tiež dokázal spojiť obuvnícke remeslo s vedomosťami z ortopédie. Značka Strolz sa stala predovšetkým dodávateľom vybavenia národným lyžiarskym tímom - nie je teda divu, že je vyhlásená nielen u lyžiarov, ktorí dbajú na luxus a jedinečnosť, ale aj medzi Rakúšanmi všeobecne. Na slovenskom trhu je dostupná už od zimnej sezóny 2012/13 u jediného autorizovaného predajcu Harfasport.

Prispôsobí sa naozaj každej nohe?

Individuálne topánky nie sú len výsadou tých, ktorí sa chcú odlíšiť od ostatných. Sú tiež ideálnym riešením pre tých, ktorí majú vysoký priehlavok či širšiu nohu. Hlavnou výhodou tejto značky je teda 100% individualita a precíznosť, ktorú ocení každý lyžiar, ktorý chce mať nohu dobre fixovanú a prispôsobenú tvaru svojej nožnej klenby.

zvoľte kvalitu

Najväčší rozdiel medzi značkou Strolz a konkurenciou je predovšetkým prístup k výrobe lyžiarskych topánok na mieru. Pomerne bežnou záležitosťou v tejto oblasti sa stáva princíp tvarovanie materiálov na základe tepla. Vďaka tejto vlastnosti materiálu, je možné vymodelovať vnútornou topánočku "šitú na mieru". To však zákazníkom nezaručí, že predvyrobena topánka po upravení padne ako uliata.
Stopercentným riešením sú precízne rakúskej lyžiarske topánky Strolz, ktoré sú od samotného počiatku vyrábané priamo na vašu nohu.

Sledujte výrobu krok po kroku!

Exkluzívne lyžiarske topánky si žiadajú aj exkluzívny prístup. K vyrobení týchto topánok je teda potrebné dvoch osobných návštev u Strolz špecialistov, ktorým je riadne vyškolený odborník, čo nezabudne jediný záhyb vašej nohy. Buďte na svahu výnimoční a doprajte svojim nohám luxusné pohodlie!

Pri prvej návšteve dôjde k zmeraniu veľkosti nohy, vytvorenie odtlačku chodidla a určenie anatomických zvláštností nohy. Nasleduje individualizácie v podobe výberu skeletu topánky podľa nameraných hodnôt, lyžiarske zdatnosti a ďalších požiadaviek záujemcov. Posledným krokom prvej návštevy je tvarovanie lyžiarske vložky od výrobcu Sidas, ktorý sa na individualizáciu športových ortopedických vložiek špecializuje. Medzi prvou a druhou návštevou vám odborník zostaví lyžiarsku topánku z najvhodnejších dielov a upraví ju podľa doteraz nameraných hodnôt, aby ste ju mali na ďalšej návšteve už pripravenú k ďalším úpravám.

Pri druhej, teda poslednej návšteve, dochádza najprv k ošetreniu citlivých partií na chodidlách (Malíková a palcová hrana, priehlavok, členky) pomocou samolepiek, cez ktoré sa natiahne lyžiarska ponožka a nasadí sa "náprstky" vymedzujúce priestor pred prstami. Potom sa topánky obujú a každá pracka sa utiahne na požadovanú tuhosť. Po vymeranie parametrov vložky si zákazník naskočí do lyžiarskych topánok a ide sa na penenie vnútornej topánky. Pri penenie vnútornej topánočky sa opäť rieši problémové miesta nohy a prevencia proti otlakom (na malíčkovej a palcové hrane chodidla, členku a Achillovej šľache). Nakoniec sa doladí lyžiarsky postoj na špeciálnom podstavci a dochádza k už spomínanému penenie, ktoré však pre každého nemusí byť príjemným procesom, kvôli tlaku peny. Ďalší deň, kedy je už pena riadne stuhnutá, si môžete naplno užívať úplne nový zážitok z lyžovania, vďaka ktorému už nikdy nebudete chcieť iné lyžiarske topánky!

Lyžiarske topánky Strolz sú k dostaniu iba na predajni Harfasport, čo je jediný dodávateľ týchto topánok v Českej republike. Ak vás lyžiarske topánky zaujali, môžete sa dohovoriť na osobnom stretnutí sa Strolz špecialistom a vyskúšať tento komfort sami. Doprajte svojim nohám luxus, ktorý si zaslúži!


VIP predajca Ondřej Stangler: +420 702 081 604
Harfasport - Českomoravská 41, Praha 9


www.strolz.cz

www.harfasport.cz