Takto uvádza Salomon svoj staronový produkt, lyžiarky Salomon X Pre 120. A aj keď by sa na prvý pohľad zdalo, že ide len o marketingovú omáčku, úvod nie je ani zďaleka vzdialený realite. Tieto topánky toho totiž naozaj zvládnu veľa. Ak hľadáte poctivú univerzálne topánku na celý deň a nie ste na lyžiach žiadna "strúhadlá", ste na správnej adrese.

Osvedčené X Pre nájdete v kolekcii Salomonu hneď v niekoľkých Flex od 80 až do 130. Popisovaný model s flexiou 120 dostačuje pre absolútnu väčšinu športovo zameraných lyžiarov, ktorí sa radi zvezú rýchlejšie na upravenej zjazdovke, ale nebojí sa ani výletov za prašanom alebo jazdy v bubnoch . X Pre 120 disponujú osvedčenou konštrukciou skeletu Twinframe druhej generácie, vďaka ktorej sú vo svojej triede aj o celé dva kilogramy ľahší ako ich najväčší konkurenti.

Nesmieme ale zabudnúť ani na technológii Custom Shell, vďaka ktorej možno skelet individuálne prispôsobiť vašej nohe tepelným tvarovaním priamo v obchode. Táto technológia je veľmi účinná a rýchla, navyše umožňuje tvarovať všetky časti skeletu vrátane komína. Skelet ale nie je všetko. X Pre 120 si zakladajú práve na perfektnom usadenie nohy a vo výbave štandardne majú aj tepelne tvarovateľnou vnútornou topánočku. Ďalšie normy týchto lyžiarskych topánok snáď nie je treba ani rozoberať. Oversized Pivot, kovové pracky alebo 45 mm široký velkro pásik sú už klasikou, na ktorú sme u Salomonu zvyknutí. Takže stačí len nastúpiť a vyskúšať limity nových Salomon X Pre 120. Veľa ich pravdepodobne nenájdete.


www.salomon.com