Ovčia vlna ako spotrebný textilný materiál sprevádza ľudstvo od nepamäti a vždy bola cenená pre svoje úžasné termostatické a liečebné vlastnosti. Je všeobecne známe, že ovčia vlna má vynikajúcu vlastnosť, známu ako "suché teplo", kedy je schopná pôsobiť ako optimálny tepelný izolant telesnej teploty voči vonkajšiemu prostrediu. Znamená to, že ovčia vlna vytvára okolo vášho tela alebo jeho častí tepelný obal, ktorý zabraňuje podchladeniu, čo už naši predkovia poznali a využívali aj pri tlmení bolestivých prejavov chorôb, ako je astma, reumatizmus, rôzne alergie a v neposlednom rade aj tzv. Studenej nohy, čo ocenia hlavne ženy všetkých vekových kategórií.

Po stopách merino vlny

Prvý zážitok pri cestovaní je odchod. Poznáte ten pocit, ako niekam vyrazíte. Chcete byť na mieste včas a pripravení. Tiež talianska značka Rewoolution chce mať proces odchodu svoje vlny pod kontrolou.

Vertikálna štruktúra firmy to umožňuje. Rewoolution sleduje vznik a vstup svoje vlny do technologického procesu úpravy a spracovania od počiatku až po výrobu látky. To umožňuje konečnému užívateľovi vysledovať pôvod vlákna, ktoré nosia. Všetko začína na Novom Zélande. Na vyhlásených miestnych ovciach, ktorých vlna je základom pre taliansku produkciu. Od ovce cez vlákno až do továrne v meste Biella. To sú stopy produktov Rewoolution - "Made in Italy".
Hladká látka Jersey zo 100% merina je veľmi pohodlná s vysokou mierou termoregulácie. Má skvelé celoročné využitie. V zime ako prvá vrstva pre chladné dni, na jar a na jeseň ako ľahká bunda.
Neustály vývoj

REDA, materská firma, je tradičný výrobca vlnených oblekových látok. Prírodné produkcia je pre ňu samozrejmosťou. Nie je to len priestor pre výskum, je to predovšetkým priestor pre ďalší rozvoj.

Rewoolution je kolekcia certifikovaná ZQ, z čistej merino vlny, z oviec chovaných na rodinné novozélandskej farme. Vlna je následne premývaná len v certifikovaných práčkach a celý proces je sledovaný a nastavený tak, aby jeho šetrnosť k prírode vytvárala pridanú hodnotu produktov Rewoolution.


Všetky predajne, kde zakúpite termoprádlo REDA Rewoolution, nájdete na stránkach

www.rewoolution.cz