Ubytovanie v Taliansku

Ponuka ubytovanie v Taliansku je veľmi rozmanitá. Nájdete tu veľmi lacné rezidencia na francúzsky spôsob, rodinné penzióny ako v Rakúsku, luxusné hotely s polpenziou alebo parádné chalety, kam sa zloží celá partička. Hlavne mimo hlavnej sezóny môže kombinácia rezidencia + skipas zaistiť veľmi lacnú dovolenku podobnej tej vo Francúzsku. Ubytovanie v Taliansku sa nachádza v porovnaní s Rakúskom v dochádzky vzdialenosti zjazdoviek alebo skibusu, ktorý vás za pár minutiek k lanovkám dovezie.

Doprava do Talianska

Hlavné cesty do Talianska vedú cez Rakúsko (Innsbruck) a ďalej nahor cez Brenner. Niektoré naše rezorty sú rozosiate okolo mesta Trento. Do obľúbeného Livigna ideme cez Švajčiarsko. Cesta je veľmi pohodlná po diaľnici, ale musíme počítať s kúpou známok v Rakúsku / Švajčiarsku a platením mýta na Brenneru a v Taliansku.

Lyžiarske strediská v Taliansku

Veľmi starostlivo sme, okrem iného na základe osobnej skúsenosti, vyberali strediská, kde si na svoje príde naozaj každý a lyžovanie v Taliansku si užijete skutočne na maximum.

Bormio / Santa Caterina

Elitná talianska oblasť, ktorá pravidelne hosťuje preteky svetového pohára v alpskom lyžovaní. Nájdete tu 106 km zjazdových tratí, najvyššie prevýšenie Taliansko (1 800 metrov) a svahy, tu začínajú až v 3 000 mnm Očarujúce je nočné lyžovanie nad osvetleným kúpeľným mestečkom Bormio s množstvom tradičných pizzerií.

Livigno

Preslávené a veľmi obľúbené talianske lyžiarske stredisko sa 115 km zjazdových tratí a bezcolnou zónou. Veľkou prednosťou Livigna je aj jeden z najkvalitnejších snowparkov Álp, výborné freeride terény a bohatý nočný život. Zjazdovky začínajúce v nadmorskej výške až 2 800 mnm zaručujú dostatok snehu až do neskorých jarných mesiacov.

Passo Tonale / Ponte di Legno

Najobľúbenejšie stredisko v Taliansku našich klientov. Za veľmi priaznivé ceny tu dostanete týždenné ubytovanie so skipasom. Zajazdiť si môžete na 100 km zjazdových tratí vrátane freeride zón. Lahôdkou je čierna zjazdovka Paradiso z ľadovca Presena, kam vedie nová kabínová lanovka. Passo Tonale odporúčame všetkými desiatimi. :-)

Folgaria / Lavarone

Lyžiarska oblasť so 100 km zjazdových tratí, ktorá ponúka maximálny servis a komfort pre rodiny s deťmi. Množstvo detských parkov, 100% pokrytie umelým zasnežovaním a perfektné služby sú zárukou skvelej rodinnej dovolenky. To je tiež dôvod, prečo tu organizujeme naše Family Campy - týždenný zábava pre celú rodinu na zjazdovke aj mimo nej s českými inštruktormi.

Val di Sole / Madonna di Campiglio

Spojením stredísk pre začiatočníkov a deti Folgarida / Marilleva s luxusné a športovejšie ladenú Madonna di Campiglio vznikla parádna lyžiarska oblasť s viac ako 150 km zjazdových tratí. Nádherné scenérie Dolomitov, skvelé snowparky, ubytovanie na zjazdovke a hudobný klub "cez ulicu" je hlavným dôvodom organizácia českého festivalu s obrím testovaním lyží v januári s názvom WooXUP Marilleva .

Ak vás zaujíma viac o lyžovaní v Taliansku mrknite na www.puxtravel.cz .