Chrániče chrbtice sa v posledných rokoch stali súčasťou základného vybavenia pre lyžiarov i snowboardistov - nielen do terénu, ale aj na zjazdovku, kde hrozí bolestivý úraz snáď ešte viac ako mimo nej.

Chránič chrbtice človeka ochráni pri náraze do akejkoľvek prekážky alebo pri zrážke s lyžiarom či snowboardistom, ktorý precenil svoje schopnosti. Ochrana chrbtice vám v takom prípade môže aj zachrániť život.

Konštrukcia chrániče chrbtice sa zameriavajú na rozloženie nárazu do čo najväčšej plochy, pretože tým sa roznesie a zníži sila nárazu. V súčasnej dobe môžete ešte naraziť na tvrdé plastové chrániče, ale stále viac sa prechádza k mäkkým variantom. Chránič chrbtice s mäkkým plátom je o veľa príjemnejšie na nosenie, dokonale sa prispôsobí tvaru chrbta a pod bundou o ňom ani neviete.

Pre ochranný plát sa používajú rôzne materiály, jeden z najvýkonnejších je materiál D3O® - inteligentná hmota, ktorá je v pokojnom stave mäkká a prispôsobivá, ale pri náraze stuhne natoľko, že bez problémov pohltí aj veľmi prudký náraz.

SCOTT ACTIFIT PRO II

Chránič chrbtice SCOTT ACTIFIT PRO II je novinkou pre tohtoročnú sezónu. Inovovaný je nielen ochranný plát s jedinečnou konštrukciou podobnou včeliemu plástu, ale aj bedrový pás, ktorý je širší, a premyslená ergonomická konštrukcia zaručuje dokonalé pohodlie pri nosení. Tento nový chránič spĺňa normu CE EN1621-2 (úroveň ochrany 2) a súčasne je rovnako ľahký a pohodlný ako chrániče chrbtice s úrovňou ochrany 1, ktorú bežne chrániče chrbtice pre lyžovanie a snowboarding spĺňajú. Rovnaký ochranný plát má variant vo veste aj len samotný chránič chrbtice s ramennými popruhmi.

Chrániče chrbtice pre deti

Deti na zjazdovke si zaslúži maximálnu možnú ochranu - určite ocenia chránič chrbtice, ktorý je mäkký a ľahký a nijako im nebráni v pohybe. Detské chrániče SCOTT JR Actifit s používajúce hmotu D3O® sú dostupné vo variante vestičky alebo len ochrany chrbta s ramennými popruhmi. Nebojte sa investície do chrániča pre deti, určite nie je na jednu sezónu. A zdravie vášho dieťaťa je na nezaplatenie.


www.scottsport.cz