POC je spoločnosť, postavená na silné misii: urobiť všetko pre ochranu života a znížiť následky nehôd pri športoch, kde dochádza k pádom, vďaka vývoju a zlepšovanie osobnej ochrany. POC nastavuje nové štandardy v podobe patentovaných technických riešení v konštrukcii, v kombinácii materiálov a perfektného spracovania.

V oblasti chráničov ponúka naozaj ochranu takmer všetkého. Dnes si posvietime na novinky pre tohtoročnú sezónu. Všetky sú založené na technológii VPD, ktorá je posúva do najvyššej bezpečnostnej kategórie.

Mnoho chráničov chrbta je veľmi ľahkých, ale nemusí mať optimálne vlastnosti pre tlmenie nárazov. Niektoré môžu mať dobré výsledky v prípade jedného nárazu, ale pri druhom dopade už sa bude prenášať oveľa väčšie množstvo energie na užívateľa, pri treťom ešte väčšie množstvo a tak ďalej.

VPD (viskoelastický polymér s vysokou hustotou) si zachováva vysokú absorpčnú úroveň pri viacnásobných dopadoch a to je dôležitá vlastnosť, pretože sme presvedčení, že ochrana bude musieť absorbovať rad vplyvov v priebehu jednej sezóny a počas celého svojho života.

POC Spine VPD 2.0 Airbag viest

Najväčšou novinkou v tohtoročnej kolekcii je sekcia POC Aid, pod ktorou zapadá aj nová POC Spine VPD 2.0 Airbag viest, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s najlepšími svetovými atlétmi, aby poskytovala maximálnu možnú ochranu. Kombinácia VPD 2.0 s INMOTION airbag systémom vytvára úplne novú úroveň ochrany. Pri páde senzory počas 100 ms aktivujú airbagy, ktoré sa nafúknu v oblasti krku, chrbtice a rebier. Testovanie preukázalo rovnakú aerodynamiku ako u ostatných klasických chráničov.

POC robí všetko, čo môže, aby zabezpečil najvyššiu úroveň ochrany, ale tiež aby všetky ochranné prostriedky boli pohodlné. Každý prvok tejto ochrany by mal kopírovať tvar vášho tela, je pružný a dá vám úplnú slobodu pohybu. Ďalšou veľkou výhodou POC Body Armor je vysoko účinný systém ventilačnej techniky.

www.poc-sport.cz