Novinkou v kolekcii sú lyžiarske topánky Atomic Hawx Ultra. Model Hawx je už po niekoľko rokov najlepšie predávanou lyžiarsku topánkou na svete vo svojej kategórii. Tohtoročná novinka s prídomkom Ultra je o 25% ľahší ako predchodcovia, čo je najmä pre dámy veľmi zaujímavé. Vo variante Hawx Ultra W je navyše designovaná špeciálne pre ženskú nohu, ale nechýba žiadna technológia z unisexové verzie: Memory Fit, ktorý umožní individuálne prispôsobenie skeletu, ktorý je navyše pre dámsku nohu nižšiu, alebo 3D Liner - vnútorná topánočka zateplená materiálom Thinsulate a opäť tepelne tvarovateľná.

Ani lyže Vantage nie sú v kolekcii Atomic Allmountain novinkou. Ale tohtoročná verzia doznala pomerne zásadných zmien a pre dámy ju tento rok v katalógu nájdeme pod názvom Vantage X W. Top modelom rady je Vantage X 80 W s technológiami Carbon Tank Mesh a Exo Profile, ktoré znížili hmotnosť lyží o celých 20%. Okrem jednoduchšieho ovládanie je to opäť jedna zo zásadných informácií práve pre nežné pohlavie. Širší stred 80 mm je ideálny pre celodenné allmountainové lyžovanie vo všetkých podmienkach, čo ukázal aj náš redakčný test, kde sa lyže Vantage aj v unisexové prevedení stali jedným z úplných favoritov.


Atomic Vantage X WPre športovo a výkonnostne založené lyžiarky je určený top model Cloud Eleven XT, ktorý vychádza zo športových univerzálok XT. Je určený najmä na upravené trate a pre rýchlejšie športové lyžovanie.


Atomic Cloud Eleven XT


Nielen jazdou dole sú dievčatá živa. Trend backcountry a najmä skitouringu je v posledných rokoch neúprosný a Atomic naň reaguje aj špeciálnym vybavením pre ženy v tomto segmente. Dôkazom sú nové skitouringové univerzálky Backland 85 W so širším stredom 85 mm a veľmi nízkou hmotnosťou. Tie sú doplnené skitouringovými topánkami Atomic Backland W s neuveriteľným rozsahom pohybu komínu 74 ° a technológií Memory Fit, ktorá umožní individuálne prispôsobenie skeletu i vnútornej topánky. Pre drsnejšie dievčatá, ktoré holdujú skôr freeridingu, pripravil Atomic novú radu freeridových Backland FR W. Top modelom je Backland FR 109W so stredom 109 mm, Powder rockerom v špičke aj päte, ktorý je k dostaniu aj so stúpacími pásy a touringovým viazaním Tracker.


Atomic Backland 85 W


www.atomic.com