Pinnacle pre

Pinnacle pre

Model Pinnacle je určený primárne pre freeride a v kolekcii K2 ho nájdeme hneď v troch variantoch flexia: 130, 110 a 100. Kolekcii dominuje model PRO s flexiou 130 mm a šírkou 100 mm, model Pinnacle 130 potom disponuje šírkami 97 a 100 mm, nižšia Pinnacle 110 nájdeme v šírkach 100 a 102 mm, najnižšia model s flexiou 100 potom iba v šírke 102 mm.

Pinnacle 130

Pinnacle 130

Topánky Pinnacle ponúkajú hneď niekoľko "vychytávok", pre ktoré stojí za to uvažovať o ich kúpe. Zaujímavá je napríklad štvrtá pracka Power Buckle chytro kombinovaná s velcro pásikom (novinka Pinnacle PRO má štandardné štyri pracky a velcro pásik). Tá umožňuje spolu s unikátnym systémom Interlock pohodlný režim chôdze, ale hlavne vysokú predozadnú pohyblivosť komína, jednu z najlepších v segmente freeridových topánok s režimom chôdze. Systém Interlock nahrádza v topánkach Pinnacle štandardnej nitovanie skeletu a komína topánky. Pri režime chôdze sa chrbticovej časť topánok, ktorá práve komín a skelet v režime zjazde spája a vystužuje, uvoľní, a vznikne tak sagitálnou veľmi pohyblivý celok, ktorý lyžiari nijako nebráni pri výstupe. Pri režime zjazde sa "chrbticu" naopak primkne ku skeletu a komínu, pevne ich spojí a flexní aj torzne topánku vystuží. Top model Pinnacle Pre zaujme ľahkým a vysoko odolným materiálom Pebax RNEW, umožňujúcim vypékání skeletu. Aj preto je hodnotený ako jedna z najlepších topánok určených pre freeridové zjazdy. V šírke 97 mm navyše poskytuje veľmi tesné usadenie chodidla, vďaka tepelne tvarovateľným vnútorným topánkam Intuition však veľmi pohodlné. Tvarovateľné topánočky pridávajú zásadne na komfortu aj pri výstupe.

Pinnacle 110

Pinnacle 110

K modelu Pinnacle neodmysliteľne patrí aj skitouringová viazanie typu Tech. Jedným z nich je napríklad aj minuloročná novinka Marker Kingpin, s ktorým je väčšina lyží K2 štandardne ponúkaná. Pinnacle majú otvory pre viazanie typu Tech, alebo práve pre spomínaný Kingpin. Tie sú umiestnené v samotnom skeletu topánky a model Pinnacle tak umožňuje veľmi ľahkú výmenu podrážok. K dispozícii je podrážka Vibram pre skitouring a prípadnú chôdzu v skalnatom teréne a podrážka DIN určená pre použitie v štandardných zjazdových viazaniach.


cs-cz.k2skis.com