Aj v Jasenskej Doline nám počasie prialo a mrazivé teploty nenechali zjazdovky zmäknúť ani popoludní. Chrbticou areálu štvorsedačková lanovka, z ktorej sa môžete dostať na všetky zjazdovky v areáli. Najprv si ale na výstupe najskôr budete chcieť užiť panoramatický pohľad na Veľkú Fatru.


Hlavné tratí priamo pod lanovkou je zjazdovka č. 3, ktorá sa zo začiatku mierne červená, potom sa ale sklon ustáli na modrej farbe a rovno a prehľadne roluje dole. Svah poteší hlavne mierne pokročilých, však aj skúsený lyžiar si tu vykrojí príjemný oblúk, ako dokladá video. ;-)


Okrem sedačkovej lanovky je tu ďalších 6 vlekov, ktoré vozia najmä začiatočníkov a mierne pokročilých na mierne svahy. Stredisko je ideálne pre lyžiarske výcviky, takže často stretnete aj "hada".


Ľavú stranu strediska obsadil Kubíkův detský park, v ktorom deti na kopec ťahá lanáček a dole potom kľučkuje medzi slalomovými zvieratami.


Hodiny lyžovania si môžete zaplatiť v drevenej chalúpke hneď pod detským parkom. Dve hodiny v skupine o 4 a viac deťoch vyjdú na 18 euro, za 22 euro potom kúpite hodinu individuálnej výučby. Súčasťou lyžiarskej školy je aj požičovňa lyží, kde pre deti lyže, palice i lyžiarky požičiate za 6 euro na hodinu.


Jasenská dolina je síce menší Areálek, o to je ale prekvapivejšie, koľko bufetov tú nájdete - hneď pri lyžiarskej školy, u nástupu na pomôţe i lanovku. Priestrannú reštauráciu s detským kútikom a vnútorným aj vonkajším posedením nájdete za nástupom štvorsedačkovej lanovky. V ponuke je zhruba 6 druhov polievok a teplé jedlá od krkovičky cez strapačky až po burger. Ceny jedál sú pritom celkom priaznivé - pohybujú sa okolo 5 euro.


V Jasenskej doline sa môžete skĺznuť aj za večerného osvetlenia, a to každý utorok a sobotu od 16:30 do 20:00, kedy vás bude vyvážať na kopec rýchla poma.


Jasenská dolina v kocke:

Vzdialenosť z Prahy 5 h 5 min
Celodenný skipas dospelí 17 eur
Celodenný skipas dieťa (4 - 15 rokov) 12,50 eur
Deti do 4 rokov jazdí zdrama zdrama
Prevádzková doba lanovky 9:00 - 16:00
webové stránky www.jasenskadolina.sk
Parkovanie bezplatné priamo pri zjazdoviek


* V Jasenskej Doline sme reportovali na lyžiach FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a okuliaroch SMITH. Na zjazdovkách sme používali techniku ​​LAmax, hodinky GARMIN a hrali nás u toho vyhrievané ponožky LENZ a tiež vyhrievané rukavice ZANIER. *
Partneri SNOW tour: