Bike SNOW tour 2016/17: Velké Karlovice from SNOW.cz on Vimeo .Veľkými Karlovice prúdi prvý cyklodálnice u nás C1, ktorá po značenej trase vykoná cyklistov od prameňa Bečvy až k jej sútoku s Moravou, a to na celkovej dĺžke 141 km. Z Karlovic sa tak pohodovo môžete prejsť, či už na bicykli, alebo na kolieskových korčuliach do 25 km vzdialeného Vsetína. Po ceste si nezabudnite obhliadnuť celodrevený kostolík v centre Karlovic a v horúcich dňoch sa môžete medzi Karolínka a Nový Hrozenkov osviežiť na prírodnom kúpalisku Balaton, ako sme urobili aj my. Vstup je zadarmo a opaľovať sa tu môžete na piesčité plážičce aj na posekané lúke.
Ďalší deň sme sa vydali do beskydských kopcov, kde naším cieľom bola rozhľadňa Čarták, ktorá je dosiahnuteľná od hotela Galik po modrej značke na Třeštík, následne po značke žltej. Na ceste nás čakalo markantný stúpanie hlavne zo začiatku, v druhej polovici sme sa už viezli hlavne po rovine či z kopca.
Od rozhľadne, z ktorej uvidíte Lysú horu ako na dlani, sme si urobili hravou odbočku na prameň Bečvy, kedy sme sa vydali po lesnej ceste smerom na Bumbálka. Keď sme sa už blížili ku slovenským hraniciam, bolo potrebné neminúť nenápadnú odbočku doprava na lesnú cestičku, vedúci po spletených koreňoch. Cesty v tejto časti sú prevažne lesného charakteru, takže sa nemusíte báť nudného dupanie na asfalte.
Aby si nohy trochu odpočinuli, vyskúšali sme na Valašsku aj trochu pokojnejší aktivitu, a navyše novo môžete objednať lekciu Golf pre každého, takže sa za pár úderov zžije s golfovou palicou i človek golfom doteraz nijako Nepobozkaná. No verili by ste z videa, že hrám golf prvýkrát? :-)
Rezort Valachy sa prezentuje aj ako oblasť vhodná pre rodiny s deťmi, a tak to najpestrejšia detské vyžitie nájdete v parku Razulák v areáli Razula. Deti tu môžu vyčíňať na tubing, trampolínach, skákacím hradu alebo aj na lodičkách. Vstup do parku na celý deň vyjde pre jedno dieťa a jeho sprievod (1 až 2 dospelí) na 240 Sk a v júli a v auguste je otvorený denne vždy od 10 do 19 hodín. A vy si medzitým pokojne môžete každý utorok a sobotu upiecť svoj vlastný frgál v priľahlom Gril zrubu, a okrem koláče si odnesiete aj certifikát o prijatie do valašského cechu pekárskeho a zásteru na pamiatku.
Ak zostaneme u detských aktivít, je na mieste zmienka o novej Kulíšková náučnom chodníku, ktorá zoznamuje deti hravou formou s rôznymi zvieratkami a sám sova Kulíšek im na ceste za poznaním udeľuje aj zábavné úlohy. Deti tak na dvoch a pol kilometrovej trase trénujú rovnováhu, hrajú na triangel a my si napríklad na vlastnej koži vyskúšali, ako vidí svet Kulíšek.
Rezort Valachy sa okrem iného orientuje na gurmánske pôžitkárov, takže vašu dovolenku v Karloviciach môže doplniť ochutnávanie netradičných pokrmov ak nim príslušných vín. Objaviteľská môže byť degustačná večera reštaurácia hotela Lanterna, ktorá zahŕňa šesť chodov s ochutnávkou vín a pri ktorej vás čakajú špeciality ako kohútie roládu s mrkvovým a celerovým pyré.
Po športových aktivitách môže prísť vhod relaxácie v termálnych bazénoch hoteli Horal na okraji Karlovic. My sme tu tradične neodolali saunovému rituálu, kedy saunéer vírením vzduchu uterákom zvyšuje teplotu v saune a v priebehu ponúkne aj telový peeling. Saunové ceremoniály prebiehajú na hoteli Horal každý deň až sedemkrát a pre ubytovaných sú zadarmo. Čtyřapůl hodinový vstup do termálnych bazénov, saunového sveta a kardio fitness vyjde pre dospelého od pondelka do štvrtka na 680 Sk, v piatok a cez víkend na 980 Kč.

Rezort Valachy v kocke:

Vzdialenosť z Prahy 3 h 46 min
Zapožičanie elektrobicykle (1 deň) 690 Sk
Golf 9 jamiek (pondelok-piatok) 390 Sk
2,5 hod vstup do termálnych bazénov 1dospělý + 1 dieťa 490 Sk
ubytovanie www.horal-hotel.cz
www.lanterna.cz
webové stránky www.valachy.czNa Valašsku sme sedlali kola Ghost Pathriot 8 a Lapierre Overvolt SX 800 , boli sme oblečení v malú , s rukavicami, chráničmi a prilbami Poc . Video materiál sme zaobstarali technikou LAmax a v batôžku nechýbala desiaty v podobe tyčiniek Bombus .
Partneri SNOW tour: