SNOW 108 time vychádza 25. januára 2018
174 stránPredplatitelia dostanú časopis do poštových schránok podľa doručovacích podmienok Slovenskej pošty do troch pracovných dní po dátume vydania. V elektronickej podobe sa ale môžu do čítania pustiť ihneď!


Časopis v elektronickej podobe

Časopis si teraz môžete prečítať ako v počítači, tak aj v tabletoch alebo inteligentných telefónoch.

viac na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tlačenú verziu časopisu si môžete objednať ako ročné alebo dvojročné predplatné s darčekom .

Jednotlivé vydania si môžete kúpiť v e-shope SNOW alebo v športových obchodoch a trafikách !


Prelistujte si časopis v elektronickej podobe!


Vo SNOW 108 time nájdete 4 skipasy zadarmo a vstupenku do aquaparku:


Viac na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipov z obsahu:


Regulácia pretekárskych lyží: vpred do minulosti

Päťročnica mužských obračiek 195 cm / 35 m, ktoré mali znížiť zdravotné problémy svojich užívateľov a oddeliť zrno od pliev, teda ukázať, kto s nimi naozaj zvládne zatáčať, skončila dosť neslávne. Kým parametre všetkého ostatného platí aj naďalej, práve tá najspornejšiu norma, okolo ktorej panovalo pri zavádzaní značné dusno, sa nominálne vracia k takmer predchádzajúcemu stavu. Bolo teda celé trápenie zbytočné? Alebo skôr patrilo k vývoju? Čo si o reguláciách vôbec myslieť?
Nemeň nič moc rýchlo! Hannes Strolz - pokračovateľ slávneho botařského rodu

Už takmer 100 rokov sa rodinná firma z Lechu venuje individuálnej výrobe lyžiarskych topánok. Hannes Strolz na prácu svojho otca a deda nadviazal pred 27 rokmi.
Žiaci, lyže a štátne peniaze alebo ako podporujú školský lyžovanie v zahraničí?

V prvom vydaní tohtoročnej zimy sme sľubovali, že prinesieme prehľad o tom, ako sa ku školským kurzom stavia niektorí naši susedia. A z ich prístupu je zrejmé, že v podpore lyžovanie a cestovného ruchu všeobecne myslia, že dlhodobý význam.
Olympijské príbehy - Aleš Valenta: Zlatý skok, ktorý posunul hranice akrobatického lyžovania

Salt Lake City, olympijské hry, rok 2002. Bol to ohromný risk. Svoju tajnú roky pripravovanú zbraň si akrobatický lyžiar Aleš Valenta schoval až na druhé kolo olympijského finále. Neskočil ju nikdy pred tým a ani už nikdy potom. Rodák zo Šumperka trojným saltem s piatimi vrutmi vyrazil dych celému športovému svetu a postaral sa o jediné zlato slovenskej výpravy na hrách v Spojených štátoch.
Na Olympijské hry do Pchjongčchang mieri niekoľko slovenských alpských lyžiarov

Nominačné kritériá na Zimné olympijské hry v Pchjongčchang sú postavená tak na aktuálne výkonnosti, tak - v prípade výsledkov vo Svetovom pohári - na dlhodobejšie výkonnosti. Body z tejto najprestížnejšej súťaže sa pre nomináciu započítavajú už od minuloročnej sezóny.
Rozprávka na Sibíri

Už je to dva roky, čo slávna produkcia freeridových filmov Sherpas Cinema prišla so snímkou ​​The Great Siberian Traverse. Ten pojednáva o jazde troch freeriderov Transsibírskou magistrálou z Vladivostoku do Moskvy. Cestou sa aktéri zastavujú na troch miestach a užívajú si neskutočné prašanové orgie. Zvlášť ma zaujala pasáž v lyžiarskom stredisku Sheregesh, kde práve panuje naprostý kalamitnej stav kvôli prívalom snehu. Tu si partička Amik strihne úžasné jazdenie v pásme lesa. Padá im deň čo deň ďalší meter nového snehu a jazdí cez pillows veľké ako baraky. Skrátka predstavujú divákovi Sibír, o aké som dovtedy nemal ani tušenia. Vtedy som však videl film a nechal myšlienku na návštevu Sibíri na neurčito. Predsa len je to Sibír! Je tam určite zima ako v Rusku. A je to Rusko ...
Závodné skialpinizmus v SR

Ľudský pud porovnávať sa s ostatnými a snažiť sa byť lepší je vlastná všetkým národom modernej civilizácie a ovplyvňuje vývoj všetkých športov. Teda aj tých, ktoré môžeme mať spojené skôr s relaxáciou, prípadne prekonávaním seba samého a prírodných živlov než sa súťažením medzi rivalmi. A aj skialpinizmus má svoju závodné podobu, ktorá ho spoluvyvíjí a posúva ďalej. V Českej republike prebieha každosezónně množstvo závodov na niekoľkých úrovniach. Ako vyzerá profesionálne pretekárske skialpinizmus a preteky Slovenského pohára? A ako sa na preteky dostať ako "hobík"?
Hor sa na lyže

Čím ďalej viac lyžiarov sa po zjazdovkách nepohybuje len smerom nadol - čo môže vyústiť v závažný problém.
Soľná komora: najbližší, napriek tomu trochu neobjavená

Vôbec najbližší alpskú oblastí od južných hraníc Čiech je hornorakúska Soľná komora - pod zjazdovkou môžete byť už za hodinu a pol. Zďaleka nie všetky jej lyžiarske areály sú pritom notoricky známe.
Monte Bondone: trentský špičák

Malé rodinné stredisko s typicky talianskym géniom loci, ubytovaním na zjazdovke a lákavými cenami obýva jeden z nejpanoramatič­tějších vrcholov Trentina Monte Bondone, ktorý sa týči priamo nad jeho hlavným mestom Trentom.
Švajčiarsky Haldigrat - najpodivnejšie lyžiarske stredisko na svete

Švajčiarsko je od hlavy po päty plnej hôr a lyžiarskych vlekov. Či už cestujete zo severu na juh, z východu na západ alebo akýmkoľvek iným smerom, nikdy nie ste ďaleko od miesta lyžiarskeho diania.
predísť vyhorenia

Horské strediská prichádza s kreatívnymi spôsobmi stimulácie zamestnancov v prevencii pred chronickým pracovným stresom, neodvratne ústiacim vo frustrácii a apatiu.
logá skiareálov

Aj tuzemskej Skiresort by si zaslúžili kvalitné, originálne a funkčné korporátny dizajn. Taký, ktorý by im pomohol osloviť širšie - aj tú náročnú - verejnosť, aby posúdila návštevu.
Chytré rolby 2018

Digitálne mapovanie a pozičné sledovanie na báze GPS umožňuje dostať snehový manažment skiareálov na novú úroveň.
A mnoho ďalšieho nájdete v SNOW 108!


Objednajte si predplatné časopisu a získate SNOWbony pre nákup v e-shope!" ":